gwiazdy

Lewis Hamilton: mistrz świata w karierze

Spisu treści:

Lewis Hamilton jest znanym brytyjskim kierowcą wyścigowym Formuły 1. Teraz reprezentuje zespół Mercedesa, z którym pilot podpisał kontrakt w 2013 roku. Lewis nie jest żonaty. Pogłoski o romantycznych związkach Lewisa Hamiltona i Rihanny często pojawiały się w prasie, ale sam kierowca wielokrotnie powtarzał, że znał słynnego piosenkarza od dawna i byli tylko przyjaciółmi.

Początek kariery

Lewis urodził się w 1985 roku. W wieku 11 lat zaczął jeździć kartingiem, jak większość kierowców Formuły 1. W 2001 roku wziął udział w zimowej serii Formula Renault. Hamilton prowadził cztery wyścigi i zajął w sumie 5 miejsce bez zdobycia ani jednego medalu.

Debiut i mistrzostwa

W 2007 roku, w swoim pierwszym wyścigu, Hamilton wygrał brąz. Wszyscy byli zszokowani debiutem brytyjskim. Ale to był dopiero początek. Na Grand Prix Malezji Lewis Hamilton zajął drugie miejsce, a następnie zdobył srebro w Bahrajnie, Hiszpanii i Monako. Szósty i siódmy etap Formuły 1 stał się pilotem „złotym”. Po raz pierwszy Lewis wszedł na najwyższy poziom w Kanadzie, a drugi raz w USA. Następnie Hamilton zdobył brąz we Francji i Wielkiej Brytanii. Potem nastąpiła awaria - 9. miejsce na Grand Prix Europy. Po porażce Lewis Hamilton był w stanie od razu wygrać - Grand Prix Węgier przyniósł pilotowi trzecie złoto w swojej karierze.

Następnie, w trzech etapach, Brytyjczyk nie mógł wygrać raz, tylko raz zajmując drugie miejsce. W Japonii Lewis Hamilton po raz kolejny wygrał. 16. Grand Prix sezonu, który odbył się w Chinach, był katastrofą dla sportowca. Pilot nie mógł ukończyć wyścigu i znacznie skomplikował walkę o tytuł. W ostatnim wyścigu sezonu na jednym z zakrętów samochód Hamilton utknął w martwym punkcie. W rezultacie zajął siódme miejsce, co nie pozwoliło mu zostać mistrzem Formuły 1 w debiutanckim sezonie.

Ale Brytyjczycy nie musieli długo czekać na mistrzostwo. Już w następnym sezonie był w stanie wygrać Formułę 1. Po zwycięstwie w Australii Lewis zajął 5 miejsce w Malezji, a 13 w Bahrajnie. Potem mógł wrócić na podium. 3, 2 i 1 miejsce zawodnik zajął odpowiednio w Hiszpanii, Turcji i Monako. Po spotkaniu podczas Grand Prix w Kanadzie i 10. miejscu na scenach we Francji, Hamilton był w stanie wygrać 4 podium, z których 2 stały się złote, w pięciu kolejnych wyścigach. Lewis odniósł ostatnie zwycięstwo w sezonie mistrzostw w Chinach. 98 punktów pozwoliło Brytyjczykowi na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.