gwiazdy

Piłkarz George Gabulov: biografia i ciekawe fakty

Spisu treści:

Georgy Gabulov jest raczej obiecującym rosyjskim pomocnikiem. Podczas swojej kariery udało mu się grać w wielu klubach krajowych.

Widzowie znają George'a jako uniwersalnego gracza, który potrafi zarówno atakować, jak i ćwiczyć w obronie. Dzięki wysokiej jakości grze wielokrotnie pojawiał się na arenie międzynarodowej w koszulce reprezentacji Rosji. Brat George Vladimir jest znanym rosyjskim bramkarzem.

Georgy Gabulov: biografia

Od dzieciństwa George lubił piłkę nożną. Wraz z bratem poszedł do tej samej szkoły sportowej dla dzieci i młodzieży. Talent obu Gabulovów przejawił się w młodym wieku. Dlatego trenerzy zalecili udział w oglądaniu rosyjskich klubów pierwszego poziomu. W rezultacie młody człowiek został przyjęty do szkoły sportowej „Lokomotywy” w stolicy. Grał podwójnie i pokazał doskonałe wyniki. W wieku osiemnastu lat George podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. 20 września spędził swój pierwszy mecz w rosyjskiej Premier League. Georgy Gabulov wyszedł w siedemdziesiątej siódmej minucie, zastępując Celsinho w meczu pucharowym przeciwko „Anji”.

Awarie

Jednak potem nastąpiła przerwa w jego karierze. Przez dwa długie sezony Gabulov prawie nie grał. Cały problem stanowiła poważna konkurencja. Doświadczeni pomocnicy stale zajmowali jego pozycję. 26 marca 2010 roku wszedł na boisko w meczu z Amkar.

To był debiutancki mecz dla piłkarza w rosyjskiej Premier League. 10 maja Georgy Gabulov strzelił pierwszego gola w swojej karierze zawodowej. Pomocnik grał w koszulce „Alania”. To był mecz u siebie ze stolicą „Spartak”. Po przejściu z prawej flanki Gabulow dał bieg poprzeczny. Jego kolega z drużyny wisiał w polu karnym, a George z powodzeniem zamknął transfer. W drugiej połowie pomocnik uderzył z trzydziestu metrów i strzelił podwójną bramkę. W rezultacie zespół Vladikavkaz sensacyjnie pokonał Spartaka z wynikiem 5: 2.

Kapitanie

Po tej wspaniałej grze George Gabulov został kapitanem drużyny. Sezon grał w „Alanii”. George przeprowadził sześćdziesiąt meczów dla klubu Vladikavkaz, w których strzelił jedenaście razy. Piłkarz stał się jednym z wiodących graczy, na którym opierała się strategia zespołu. W letnim sezonie 2012 Gabulov przeprowadził się do „Anji”. Jednak w nowym klubie nie udało mu się zdobyć przyczółka w pierwszej drużynie. W ciągu roku wszedł na boisko tylko siedem razy i strzelił tylko jedną bramkę.

Po nieudanym sezonie Gabulov ponownie powrócił do „Alanii” i spędził kolejny niezbyt udany sezon.