gwiazdy

Milana Dadasheva: wrestling w stylu życia

Spisu treści:

Artykuł opowiada o ciekawej osobie w świecie sportu. Sport, który wybrał Dadashev z Mediolanu, to zapasy w stylu dowolnym. Narodowość to Dagestan, ale dziewczyna mieszka na terytorium Federacji Rosyjskiej. Jest mistrzynią Rosji w zapasach freestyle w 2016 roku. Mimo tak młodego wieku dziewczyna jest MC klasy międzynarodowej. Czuje się najwygodniej w kategorii do 48 kg.

Dadasheva Milan (zapasy dowolne): biografia

Dadasheva Milan Kamilkhanovna urodziła się 20 lutego 1995 r. W Republice Dagestanu, w mieście Izberbash. Istnieją inne informacje o miejscu urodzenia, ale nie są one potwierdzone. Później rodzina przeniosła się do Machaczkały, gdzie rozpoczęła się kariera sportowa dziewczynki.

Od dzieciństwa Milan lubił sztuki walki, więc karierę sportową rozpoczęła w szkole od zajęć w sekcji judo. Gdy Dadasheva miała 15 lat, to znaczy w 2010 roku otrzymała zaproszenie do mistrzostw miasta w zapasach. Po wygraniu turnieju dziewczyna zdała sobie sprawę, że walka jest bliżej niej i postanowiła zmienić się w rajstopy zapaśnicze. W tym sporcie zaświeciła się nowa gwiazda - Milan Dadashev. Zapasy w stylu dowolnym stały się dla niej areną, na której niejednokrotnie wspięła się na podium.

Wybór na rzecz walki

Dziewczyna została wyszkolona pod kierunkiem legendarnego rosyjskiego trenera Kasuma Nasrudinowa w Machaczarskiej Szkole Dziecięcej i Młodzieżowej. Po przejściu na sport dla dorosłych Mediolan zaczął trenować ze Swietłaną Grachevą. Ten trener pomógł odkryć talent młodego sportowca.

Milana Dadasheva (zapasy w stylu wolnym nie jest jedyną rzeczą, którą robi dziewczyna w życiu) w wieku 21 lat zdobyła dwa wyższe wykształcenie: ekonomię narodową i wychowanie fizyczne.

Kariera Milan Dadasheva

Kariera zawodowa młodego sportowca rozpoczęła się w 2012 roku, a pierwsze sukcesy wkrótce się pojawiły. Już w lutym Mediolan zajął drugie miejsce w prestiżowym turnieju Klippan Lady Open. Kwiecień tego roku stał się niezwykle udany. Najpierw Dadasheva zdobyła brąz na turnieju w Orenburgu, a następnie zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Rosji. I w rezultacie - wyzwanie dla młodzieżowej drużyny w kraju.

Pod koniec maja Mediolan zdobył złoty medal w mistrzostwach juniorów, które odbyły się w tureckim mieście Ankara. Na początku lata sportowiec zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieży w Zagrzebiu. Na kolejny sukces musieliśmy czekać do 2013 r., Kiedy to w maju Milan Dadashev (wrestling w kategorii do 48 kg) stał się pierwszym na dorocznym turnieju młodzieżowym im. Sirakova i Iliewa, który odbył się w bułgarskiej Warnie.

A miesiąc wcześniej została mistrzem Rosji na turnieju w Perm. Również w maju 2013 r. Dadashev czekał na kolejny sukces - brąz na zawodach w niemieckim mieście Dormagen (w finale pocieszenia w Mediolanie pokonał kolegę z reprezentacji Rosji - Ekaterinę Polishchuk).

Ale w lipcu 2013 r. Mediolan nie zdał Mistrzostw Europy Młodzieży, które odbyły się w Skopje w Macedonii. Zawodnik zajął siódme miejsce, zatrzymując walkę już w drugiej rundzie, po przegranej z Niemką Catherine Henke. Rok 2013 zakończył się dla sportowca z okropną kontuzją - zerwaniem więzadeł krzyżowych, co sugerowało dość długą linię powrotu do zdrowia. Proces rehabilitacji trwał około dwóch i pół miesiąca, po czym sportowiec wziął udział w turnieju w Mińsku, ale nie odebrał nagród. Milan otrzymał kolejną nagrodę w mistrzostwach świata juniorów, zajmując tam trzecie miejsce, przegrywając tylko z japońskim sportowcem Yu. Miaharą.

Sukces i nagrody

Rok 2015 można bezpiecznie dodać do zasobu utalentowanego sportowca. Na początku lata, podczas Mistrzostw Kontynentalnych Juniorów w Stambule, Mediolan został zwycięzcą w swojej kategorii wagowej. W sierpniu na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w brazylijskim mieście Salvador, Dadasheva ponownie zdobył brąz.

Rok 2016 dla młodego sportowca rozpoczął się od ostatniego trzeciego miejsca w mistrzostwach dorosłych w Paryżu. Wczesną wiosną, na Mistrzostwach Europy wśród sportowców poniżej 23 lat, Mediolan zajął trzecie miejsce, gdzie w dramatycznej walce o brąz zdobyła przewagę nad mistrzem Europy wśród juniorów Violetty Chirik.

Na początku lata na mistrzostwach Rosji dla dorosłych Milan Dadashev, dla którego zapasy freestyle stały się życiowym priorytetem, po prostu nie pozostawił żadnej szansy rywalom. Wszyscy czterej znani przeciwnicy byli na łopatkach - nie można tego nazwać sensacją, ale wielu trenerów i ekspertów było zaskoczonych tym, co zobaczyli.

Potem stało się jasne, że Mediolan jest głównym pretendentem do podróży na igrzyska olimpijskie w Brazylii, reprezentując rosyjską drużynę zapaśników w kategorii wagowej do 48 kg. Dadasheva została oficjalnie włączona do wniosku rosyjskiej drużyny olimpijskiej w lipcu 2016 r. Według samej sportowca było to marzenie z dzieciństwa i bardzo się cieszy, że osiągnęła swój cel.

Wyniki Igrzysk Olimpijskich 2016: Milan Dadashev (zapasy dowolne)

Rio de Janeiro, prestiżowy turniej olimpijski - wydawało się, że wszystko, do czego aspirowała sportowiec w swoim życiu, zostało spełnione. Pozostało tylko zdobyć medal dla rosyjskiej drużyny, ale niestety nie udało się tego zrobić. Oczywiście wszystko zaczęło się cudownie - w kwalifikacjach Dadasheva wygrała koreańskiego sportowca Kim Joon. Ale już w finałach 1/8 została pokonana przez Jelitę Jankową, która reprezentowała bułgarską drużynę.